Pojízdný fotoateliér Vandy Hybnerové a další akce v sobotu 11.5. v Lípě.

04.05.2014 11:55

Lipské slavnosti a vesnický jarmark se uskuteční o víkendu 10. 5. 2014 v Lípě u Havlíčkova Brodu.

Pořadatelé připravili bohatý odpolední program pro návštěvníky z blízkého i dalekého okolí, všech věkových kategorii, který bude ukončen slavnostním kácením máje.

V Lípě se bude také slavit 175. výročí od založení lipské školy a uskuteční se sraz rodáků. Součástí slavností je také Den otevřených dveří (9:00 – 16:00 hod), a to prohlídka areálu ZŠ a MŠ Bohuslava Reynka v Lípě, prohlídka hasičské zbrojnice v Lípě a prohlídka bioplynové stanice v Zemědělské a.s. Lípa.
O hudební program se již 13:00 hodin postará dechová kapela Božejáci, následuje recitál písničkáře Pavla Lutnera a na závěr odpoledne vystoupí pěvecký soubor Čech a Lech z Humpolce.  Pro vytrvalé návštěvníky pak program pokračuje v Pohostinství Na Růžku, kde bude k poslechu a tanci hrát skupina Fram, až do pozdních nočních hodin.

Vesnický jarmark nabídne ukázky výroby a prodej řemeslných a regionálních výrobků, kovářství, předení, ukázku výroby knih, košíkářství, prodej koření, keramiky apod. Je připravena také ukázka výroby a ochutnávka másla, které si mohou účastníci zkusit sami utlouct.
Pro děti připravili pořadatelé dětské tvořivé dílny (malování, výroba mýdel, předení) a různé soutěže. Již tradičně bude na Lipských slavnostech také klaun PUPA, který po celé odpoledne si bude s dětmi hrát. Dále na děti čekají zvířátka ve vesnické minizoo a budou se moci svést kočárem taženými párem koní a zajímavé bude také vystoupení šermířské skupiny.

K vidění bude také pojízdný fotoateliér Vandy Hybnerové. Herečka Vanda Hybnerová vystudovala fotografii a ke své původní profesi fotografky se Vanda čím dál častěji vrací. A nejen to – Vanda si pořídila pouťovou atrakci, je to kočovný ateliér Vandy Hybnerové a jejích přátel. Divadelnici ale fotografka Vanda nezapře. Její kočovný ateliér využívá nasbírané divadelní kostýmy, a tak se lidé mohou nechat vyfotit v kostýmu na dobovou fotografii v paspartě. Přesvědčit se o tom, můžete v sobotu v Lípě.

V neděli 11. května slavnosti pokračují od 15.00 hodin školní akademií žáků Základní školy a Mateřské školy B. Reynka v Lípě, kteří připravili zajímavé pásmo písniček, básniček, taneční a divadelní vystoupení.
(Vstupné dobrovolné)
Marta Vencovská,
608 640 399